Największe sukcesy naszej firmy opierają się na bliskiej współpracy ze swoimi klientami. Im bardziej rozumiemy, co jest ważne dla Twojej firmy, tym lepiej możemy dostosować właściwe materiały, usługi i technologie. Jesteśmy obecni z naszymi produktami w bardzo wielu branżach od energetyki konwencjonalnej, maszyn i urządzeń poprzez budownictwo, medycynę, elektronikę do elektrowni wiatrowych i paneli słonecznych.

Każde zastosowanie tworzywa sztucznego jest dla nas wyjątkowe. Niektóre materiały posiadają specyficzne i bardzo sprecyzowane wymagania, którym musimy sprostać.

Oferujemy wiele odmian tworzyw sztucznych jak i technologii przetwarzania takich jak wytłaczanie, wtrysk, prasowanie czy obróbka mechaniczna co pozwala na dedykowane rozwiązania, które mogą powstawać również pod konkretne, a wręcz indywidualne potrzeby klientów.

Przykłady dedykowanych materiałów:

  • Life Science Grades (LSG) – To wiele gatunków tworzyw sztucznych, które dzięki odpowiedniej technologii otrzymywania (Clean Rooms) oraz zapewnieniu zgodności z obowiązującymi normami USP i ISO 10993-1 z powodzeniem wykorzystywane są w farmacji, biotechnologii, ortopedii, analityce oraz stomatologii.
  • MD – Modyfikacje metalo-wykrywalne umożliwiające zastosowanie rozwiązań, które znacząco zmieniają właściwości podstawowych tworzyw jak poliamid, poliacetal czy polietylen (HDPE) niezależnie od jego klasy tj. PE1000 czy PE500.
  • Food Grade (FG) – w ofercie znajduje się wiele rodzajów tworzyw sztucznych, które już teraz są zgodne z najnowszą certyfikacją europejską EU 10/2011; certyfikacja ta dotyczy dopuszczenia materiałów do kontaktu z żywnością – pośrednio i bezpośrednio; dzięki food grade możliwe jest prześledzenie całej historii wykonanego produktu na każdym etapie jego produkcji – od granulatu do gotowego materiału.
  • TIVAR® 88 – materiał okładzinowy o poprawionych, wybranych właściwościach bez negatywnego wpływu na właściwości podstawowe do zastosowania w zbiornikach, taśmociągach i zsypniach, gdzie występują materiały sypkie.
  • TIVAR® 88 burnguard – materiał dla zastosowań, w których okładziny z TIVAR® 88 narażone są na płomienie – TIVAR® 88 burnguard posiada właściwości samogasnące.

Dostępne półfabrykaty w postaci płyt, wałków i rur.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Oddziałem VINK ENGINEERING PLASTICS sp. z o.o. w Sierosławiu

pod numerem telefonu 61 829 75 00 lub o skorzystanie z formularza kontaktowego.