Wiele możliwości

Dzięki zastosowaniu odpowiednich maszyn i narzędzi wykonujemy nawet najbardziej skomplikowane elementy.

Obróbka skrawaniem to aktualnie najpopularniejsza metoda jeśli chodzi o obróbkę tworzyw sztucznych. Nic dziwnego – jest ekonomiczna, łatwo dostępna i pozwala uzyskać precyzyjne, niewymagające dalszego wykończenia elementy. Co możesz zyskać, wybierając skrawanie CNC? 

Obróbka skrawaniem CNC – jedna maszyna, wiele korzyści

Obróbka skrawaniem to proces produkcji, który polega na uzyskaniu wymaganego kształtu poprzez usunięcie  nadmiaru materiału z części roboczej za pomocą specjalnych narzędzi skrawających. W przypadku tworzyw sztucznych technologia obróbki skrawaniem jest typowa przede wszystkim dla produkcji jednostkowej oraz wytwarzania krótkich serii. Oto najważniejsze korzyści, jakie zapewniają maszyny CNC:

  • aspekt ekonomiczny – skrawanie CNC nie wymaga wykonania formy, która jest niezbędna np. w technologii wtrysku. Co więcej, ilość energii potrzebna do obsługi maszyn CNC jest mniejsza niż w przypadku innych technologii. 
  • uniwersalność – obróbka skrawaniem CNC umożliwia wytwarzanie bardzo zróżnicowanych, zupełnie odmiennych od siebie elementów, przy wykorzystaniu tych samych narzędzi i jednej maszyny,
  • precyzja – skrawanie CNC pozwala uzyskać bardzo precyzyjne i starannie dopracowane elementy, które nie wymagają dalszej obróbki. Zdarza się nawet, że detale wytwarzane metodą wtrysku, w końcowym etapie zostają poddane wykończeniu właśnie poprzez skrawanie, które nadaje im dodatkowej geometrii, ostatecznego wymiaru, czy pożądanej powierzchni,
  • oszczędność czasu – ponieważ obróbka skrawaniem tworzyw sztucznych nie wymaga opracowywania i wykonywania formy, to znacznie skraca czas potrzebny do produkcji konkretnego elementu. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku tworzenia prototypów, pojedynczych detali, czy elementów wielkogabarytowych lub krótkich serii.

W jakich przypadkach obróbka skrawaniem sprawdzi się najlepiej?

Kiedy skrawanie tworzyw metodą CNC sprawdzi się najlepiej? Obróbka tego typu najczęściej wykorzystywana jest przy wytwarzaniu:

  • elementów prototypowych oraz próbek,
  • krótkich serii produkcyjnych,
  • pojedynczych elementów i detali,
  • produktów wykonanych z tworzyw, których obróbka jest niemożliwa lub utrudniona przy zastosowaniu innych metod (np. przy tworzywach fluorowych)

Jako doświadczony dostawca tworzyw sztucznych, oferujemy profesjonalną obróbkę skrawaniem, a także wiele innych możliwości, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się również z innymi naszymi usługami, takimi jak: